Blog

Alın Germe

Cildimizde mimiklerin kullanımından, genetik faktörlerden, fizyolojik yaşlanmadan, kişisel ve çevresel faktörlerden dolayı gevşeme, sarkma ve kırışıklıklar görülmektedir. Dolayısı ile beraber bu durumlar alın bölgemizde de görülmektedir. Alın bölgemizde ki dokularda sarkma ile beraber kaşlarda düşer ve kişiye yorgun biz yüz ifadesi verebilir.

Alın germe ameliyatı genel olarak 40 yaş üzeri hastalara uygulanmaktadır. Alın çizgileri derinleşen ve dolayısı ile kaşlarda düşüklüğü olan kişilere uygulanır. Alın germe ameliyatı sırasında göz kapaklarında da herhangi bir  torbalanma varsa bu sorunlarda bu seansta düzeltilebilmektedir. Alın germe ameliyatı ile beraber sıkı bir alın ve çatık olmayan kaşlar hedeflenmektedir. Alın germe ameliyatının klasik yönteminde bölgede deri fazlalığı var ise bu fazlalığın çıkartılmasına yönelik bir operasyon yapılır. Bu yöntem için saçlı olan derinin 4-5 cm kadar gerisinde taç şeklinde bir kesi yapılarak fazla olan alın derisi çıkartılır. Alın germe ameliyatında ameliyat izi saçlı derinin içerisinde kalacak şekilde planlanır. Klasik alın germe yönteminde bir süre hissizlik yaşanmaktadır. Kişinin alın bölgesinden fazla bir doku çıkartılması planlanmıyorsa bu işlem endoskopik olarak da yapılabilmektedir. Saçlı derinin içinden 2cm’lik kesiler oluşturulur. Bu kesilerden girilerek endoskoplar yardımı ile işlem yapılır. Endoskopik alın germe ameliyatının iyileşme süreci klasik alın germe yöntemine göre biraz daha hızlıdır. Saçlı olan deride yaşanan his kaybı çok kısa sürecektir.

Alın germe ameliyatı genel olarak genel anestezi altında ve hastane ortamında yapılmaktadır. Ameliyatın öncesinde hasta anestezi uzmanının muayenesinden geçirilir ve gerekli olan tüm tetkikler bu aşamada tamamlanır. Alın germe ameliyatından sonra ameliyat olduğunuz hiç belli olmaz çünkü kesiler saçlı olan bölgenizden yapılmaktadır. Alın germe ameliyatı sırasında kaş kaldırma da uygulanabilir.

23 Ekim 2017 Genel
About serkan