Blog

Soprano Ice Platinum

İstemeyen tüylerden kurtulmanın en iyi ve kısa yolu lazer epilasyondur. Diğer yöntemlerin sonucunda sivilce problemiyle karşı karşıya kalanlar için daha iyi bir uygulama düşünülemez. Lazer epilasyonların kullanımı cilt tonuna göre değişiklik gösterirdi. Buz Lazer modern lazer teknolojisi ile bronz ve daha koyu ten renklerinde, tüy renginiz nasıl olursa olsun istenilen sonuçlar elde etmek mümkün.

Lazer epilasyon, tüylerin azalmasında uzun süren bir etkiye sahip olmasından dolayı oldukça iyi bir yöntemdir. Günümüzde diğer yöntemler artık oldukça demode kalıyor. Modern lazer uygulamaları epilasyon esnasında meydana gelen acıyı en aza indirirken tüm tip cilt tonlarına uygun olarak vücudun farklı bölgelerinde kullanım kolaylığı sağlıyor.

Alma Lasers tarafından geliştirilen son teknoloji Soprano Ice, yeni başlığı ile artık 2 kat hızlı, ayrıca ten rengi ayırmadan ve en ince tüylerde bile mükemmel sonuçlar elde etmek mümkün. Geliştirilmiş güçlü soğutucu mekanizması ve seri atışları sayesinde Diod Lazer cihazları arasında açık ara farkla en acısız sistem olan Buz Lazer (Soprano Ice), lazer epilasyon cihazları hakkında bildiğiniz “acı-ağrı” kavramını tamamen değiştiriyor

Buz Lazer (Soprano Ice), cihazın başlığının derinizin üzerinde ütü yaparmış gibi hareketi ile yapılıyor. Uygulama öncesi cilde soğutucu jel sürülüyor. Bu da lazer epilasyonlarda görülen yanma ihtimali riskinin önüne geçiyor. Cihaz başlığı cilde temas ederek sanki masaj yaparmış gibi uygulanıyor. Genel olarak acı ve yanma hissi yaşanmasa da sadece kıl köklerinin çok yoğun olduğu ve kemikli bölgelerde hissediliyor. Yöntemin fark yaratan tarafıysa ten ve tüy rengi fark etmeden herkese uygulanabiliyor oluşu. Bunun yanında sadece kışın değil, yazın da uygulanabiliyor. Etkisi ilk iki seanstan itibaren görülse de tam anlamıyla altı ile sekiz seansta sonuç veriyor.

Tek Başlıkta Üç Farklı Lazer Dalga Boyu

Soprano Ice Platinum tek başlıkta 3 lazer dalga boyunu aynı anda farklı doku derinliklerindeki kıl folikülü içindeki anatomik yapıları hedefler .Üç farklı dalga boyunun emilim ve penetrasyon seviyelerini birleştirerek kapsamlı bir tedavi sunar.

NDYAG 1064 nm

1064 dalga boyu daha koyu cilt tipleri için düşük melanin emilimi gerçekleştirerek koyu tende hiçbir hasar oluşturmadan kıl köklerini besleyen kılcal damarları tahrip ederek kıl köklerinin kalıcı yok edilmesini sağlar.

ALEXANDRİTE 755 nm

Melanin kramoforu tarafından daha güçlü enerji emilimi sağlar. Bu nedenle en çok beyaz, açık renkli tenlerde ve siyah kalın tüylerde etki sağlar. Ancak ten koyulaşırsa Alexandrite melaninler tarafından absorbe edildiği için ciltte ciddi yanıklar oluşturur. İşte tam bu esnada diot lazer devreye girer.

DİOT 810 nm

Lazer epilasyonda altın standart olarak kabul edilen diot lazer yüksek güç, yüksek tekrarlama ve hızlı tedavi seçeneğine sahiptir. Ilımlı bir melanin seviyesine sahip olmasıyla koyu renkli ciltlerde rahatlıkla kullanılabilir. 810 nm ile diğer lazerlerin ulaşamadığı orta derecede derinliklerdeki folokülleri hedef alır. Diot lazer Alexandrite lazere göre daha derine indiği için diğer lazerlerin göremediği ince siyah tüylerde özellikle üst bacak kol ,sırt, yüz gibi inatçı ve ince kıllarda oldukça başarılıdır.

SHR Yöntemi

Soprano Ice Platinum dünyada ilk defa bu 3 farklı ve etkili lazer dalga boylarını aynı anda kullanarak rakipsiz bir sonuç sağlar. Özellikle erkek tipi kıllanmada, inatçı ve zor tüyleri hızlı ve kısa sürede etkileyerek sorunsuz bir sonuç almamızı sağlar.

SHR yöntemi sayesinde klinik olarak kanıtlanmış neredeyse ağrısız olan tek cihazdır. Kıl folikülünü ciltte travmaya neden olabilen tek bir yüksek enerji darbesine maruz bırakmak yerine dermisi yavaş yavaş ısıtarak kıl köklerine zarar veren ve yeniden büyümeyi engelleyen bir sıcaklığa kadar ısıtarak çalışır ve çevre dokulara asla zarar vermez.

Kısa pulsların yüksek tekrarlama oranı dermisin derinlerine iletilir, yüksek güç ve terapotik olarak etkili ısı birikimi sağlar. Aplikatörün sürekli olarak tedavi alanı üzerinde hareket ettirilmesi için kullanılan in-motion tekniği tam kapsama alanı sağlarken ICE teknolojisi cilt yüzeyini soğutarak yüzeysel yanıkları önler ve neredeyse ağrısız ancak son derece etkili epilasyon sağlar.

4 mevsim lazer yapma imkanı sayesinde kişi ne kadar bronzlaşmış olursa olsun hiçbir şekilde yanık riski yaratmaz. Hem koyu tende çalışılabilmesi hem de acısız olması sebebiyle tedaviyi en etkili derece yapabilir böylelikle seans sayılarını düşürebiliriz.

soprano-ice-1Yüz Epilasyonu
Cildiniz birçok tüy alma yönteminin uygulanabileceği en elverişli bölgenizdir. Üst dudak ve kaş bölgesi için en uygun olan işlem ağda ile ip ile yapılanlardır. Bazı özel tüy dökücü kremlerde bu bölgede kullanılabilir. Buz Lazer epilasyon üst dudak bölgesi için başka bir seçenektir. Ancak aynı işlem kaş arası, göz çevresindeki bölgeye kesinlikle etkilidir.

Vücut Epilasyonu

Bacaklarınızdaki tüylere müdahale etmeden önce, daha iyi sonuçlar elde etmek için; bir süre tüylerle dolaşmanızı gerektiren yöntemlere tahammül edebilir misiniz önce bunu düşünün. Eğer “ben varım” diyorsanız,  buz  lazer epilasyon sizin için en iyisi. Genital bölgedeki tüyler, kalın ve oldukça gür bir yapıya sahip olduğundan lazer epilasyonla kalıcı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Lazer yalnızca bacaklarındaki ya da genital bölgendeki tüyleri yok etmekle kalmıyor. Jilet ve ağda koltuk altına bölgesinde en çok kullanılan yöntemlerden biridir. lazer epilasyon en bu bölgedeki  etkili yöntemdir. Sadece kadınlar değil; ense, sırt ve omuz bölgelerindeki kıllardan rahatsız olan erkeklerde uygulanıyor

soprano-ice-1Epilasyonda Dört Mevsim Uygulama

Soprano ICE – Buz Lazer, epilasyon için günümüzün en konforlu ve etkili çözümüdür. Farklı dalga boylarına sahip opsiyonel başlıkları ile Soprano ICE diod lazer, her türlü cilt ve kıl tiplerine dört mevsim boyunca tedavi edebilip; tedavileri ağrısız ve hızla uygulayabilmesini ve mümkün olan en iyi klinik sonuçları sağlar.

Icat geliştirmede daima en ön sırada yer alan Alma Lasers, sizlere endüstriden sağlayabileceğiniz en ileri epilasyon çözümleri getiriyor. 810nm Diod teknolojisinin yanı sıra, Aleksandrite lazer dalga boyunun avantajlarının bir katı hal lazerinin faydaları ile kombine eden Soprano ICE epilasyon teknolojisi ve tedavi metodları içinde en ileri noktayı öneriyor.

SIK SORULAN SORULAR

Soprano Ice ve Soprano Ice Platinum Arasında Fark Var mı ?

Soprano Ice sadece diot dalga boyunu kullanarak işlem yapar .Platinum ice ise 3 lazer dalga boyunu beraber kullanarak daha üstün sonuçlar vermektedir.

Soprano Ice Platinum’da Yazın İşlem Yapılır mı ?

Soprano ice platinum 4 mevsim yaz kış en bronz tende dahi yanık ve leke riski olmadan işlem yapar. İşlemden 1 hafta önce güneşlenmeyi kesmek ve güneşlendikten 1 hafta sonra lazere gelmek yeterlidir.

Daha Önce Başka Lazerde İşlem Yaptırdım Ama Sonuç Alamadım

Bazı lazer cihazları her kıl tipi için uygun değildir .Örneğin Alexandrite lazer beyaz tende ve kılların kalın ve siyah olduğu bölgelerde sadece sonuç verir.Örneğin bayanlarda alt bacak ,genital ve kolaltı bölgesinde iyi sonuç verirken üst bacak kol ve yüz gibi bölgelerde yetersiz kalıp çoğalma bile yapabilir.Özellikle erkek tipi kıllanmada başarısız olan alexandrite lazer cihazın aksine Soprano Ice Platinum oldukça başarılı sonuçlar almamızı sağlar.

Lazerde Biten Tüylerin Tekrar Çıkma Olasılığı Var mı ?

Tüyler bittikten sonra tekrar çıkma olasılığı genelde yoktur .Çok nadir durumlarda horman tedavisi gören ya da hormon bozukluğu olan kişilerde bir kısım geri dönüşler olabilir.

Cilt Yapım Çok Hassas Lazer Cildime Zarar Verir mi ?

Cilt tipiniz ne kadar hassas olursa olsun lazer cildiniz için en zararsız tüy alma operasyonudur. Lazer sadece doku altına iletildiği için ciltte herhangi bir tahriş ya da hasar verme olasılığı yoktur.

Soprano Ice Platinum Acılı Bir İşlem midir ?

Eski tip lazerlerde acı olasılığı çok yüksekken en yeni teknoloji lazer epilasyon cihazı olan Soprano ICE BuzLazer™ teknolojisi dünyada en çok soğutan, dolayısı ile en az acı hissini yaşatan teknolojidir. Eksi 3 dereceye kadar soğutuyor ve uygulama anında kılların köküne yüksek dozda enerji vermesine rağmen hiç bir acı ve ağrı hissi duyulmuyor.

Tamamen Acısız ve Ağrısız

Soprano ICE – Buz Lazer klinik olarak kanıtlanmış gerçekten ağrısız tek lazer epilasyon yöntemidir. Eşsiz enerji iletme ve soğutma metodu, kıl foliküllerini etkin bir şekilde hırpalar ve yeniden büyümeyi önlerken çevre dokularda hasarı da önler. Buz Lazer teknolojisi cildi soğutarak yüzeysel yanıkları önlediği gibi ağrı duyusunu da önler.

Kanıtlanmış Güvenlik ve Konfor

Soprano ICE – BuzLazer tüm cilt tipleri için, melaninin lazer tedavisinde kullanılan ışığa duyarlılığının geometrik olarak daha yüksek duyarlılık gösterdiği koyu ciltlerde dahi en güvenli lazer epilasyon metodu olarak çok sayıda klinik çalışma ile kanıtlanmıştır.

Kıl folikülleri yüksek enerjili tek atışlarla değil, tekrarlayan kısa palslarla ısıtılır. Bu palslar, yarattıkları ısı birikimi ile dermiste temperatürü kılın yeniden gelişimini önleyecek düzeye yükseltirken ciltte yanık riskini minimize eder.

Tüm Cilt Tipleri

Soprano ICE, kıl folikülünü, melanin miktarı yüksek ciltte travmaya neden olabilen yüksek enerjili tek bir atışa maruz bırakmak yerine, cildi kıl foliküllerine gereken miktarda enerji verilene kadar tedricen ısıtır. Bu teknik SHR’ye koyu ciltli hastalar dahil en güvenli lazer epilasyon seçeneği haline getiriyor.

Bronoz Ten

Soprano ICE ciltteki melanini, yılın herhangi bir döneminde ve bronzlaşmış ciltte dahi uygulamaya izin veren eşsiz bir metotla ısıtır. Dahası Soprano ICE tedavisinden sonra güneşe maruz kalmak, cilt için daha az travmatiktir.

Tüm Alana Etki, Rötuşa Gerek Yok

Soprano ICE tedavisinde tedavi geniş bir alana homojen olarak uygulanır, sadece tek bir kıl bölgesine verilmez. Ütüleme tekniği, alan içinde kalan kıl foliküllerini kollektif olarak ısıtır ve hırpalar, böylece tüm kılların etkilenmesini garanti altına alınır.

23 Kasım 2017 Genel
About serkan